hiva-network.com

معرفی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP 251-TS

QNAP 251 TS 01

بحث ذخیره سازی و دسترسی ساده و ایمن به اطلاعات، با حضور فضای ذخیره سازیCloud به شکلی قابل توجه سر و سامان گرفته و می تواند نظرات کاربران بسیاری را به خود جلب کند. با این حال هنوز کاربران حرفه ای و ادارات باید برای تامین نیاز ذخیره سازی خود به شکلی منطقی و سریع و ایمن، باید از سرورهای ذخیره سازی و دستگاه های  NAS  استفاده کنند. سازمان ها باید به سراغ راه حل های پیچیده بروند، اما یک کاربر حرفه ای خانگی یا اداره ای کوچک می تواند با اتکا به یک درایو NAS با قابلیت نصب دو یا چهار هارد دیسک به خوبی نیاز خود را برآورده کند.

در ظاهر،TS-251  یک ذخیره ساز تحت شبکه ساده با بدنه پلاستیکی معمولی و طراحی مشابه با دیگر رقبا است. اما با اندکی دقت و مرور امکانات و قابلیت های موجود به سرعت به این نتیجه خواهید رسید که این درایو با نمونه های مشابه تفاوت های عمده ای داشته و امکانات بسیار بیشتری دارد (در این لحظه است که قیمت بالاتر این محصول در مقایسه با رقبا تا حدودی توجیه پذیر می شود.

در جلوی دستگاه دو محل برای دسترسی به هارد دیسک ها قرار داشته که متأسفانه فاقد قفل هستند و هرکسی ممکن است عمدی یا سهوی یک درایو را بیرون بکشد. در کنار محل های نصب هارددیسک،LED های نمایشگر وضعیت، یک پورت USB 3.0، دو دکمه (روشن و خاموش و کپی سریع) و گیرنده IR (که به کمک کنترل از راه دور که باید جداگانه خریداری شود) قرار گرفته اند.

QNAP 251 TS 03

در پشت دستگاه، فن تهویه، دو اتصال USB 2.0، یک USB 3.0، دو اتصال شبکه گیگابیتی (برای افزایش سرعت و افزایش ضریب اطمینان از انتقال اطلاعات در صورت از کار افتادن یکی از پورت ها) و خروجی تصویر HDMI وجود دارد.

چهار پایه این زیر درایو آن را محکم روی سطح قرار داده و می تواند اندکی از لرزش دستگاه را حذف کند. لوازم جانبی همراه این درایو شامل دو کابل شبکه، اتصال برق و پیچ های نگه دارنده هارد دیسک قرار دارند.

راه اندازی دستگاه

مانند بسیاری از درایوهای NAS دیگر، نخستین قدم برای راه اندازی دستگاه نصب هارد دیسک است. سینی های نگه دارنده هارد دیسک پلاستیکی هستند و چندین سوراخ برای نگه داشتن هارد دیسک در کف سینی در نظر گرفته شده است. متاسفانه ONAP از پایه های لاستیکی و لرزشگیرهای سیلیکونی در ساختار سینی نگهدارنده هارد دیسک استفاده نکرده است. در صورتی که دو هارد دیسک در TS-251 نصب کنید، می توانید از حالت های RAID0،JBOD و RAID1 نیز بهره ببرید (این درایو از ویژگی های بازیابی اطلاعات در حالت RAID پشتیبانی می کند).

QNAP 251 TS 02

این دستگاه یکی از سرراست ترین و ساده ترین رابط های کاربری موجود در میان درایوهای NAS را داشته و از این بابت کاربر را دچار سردرگمی نخواهد کرد (البته برای به اشتراک گذاری فایلها و ایجاد دسترسی بهتر است اندکی دانش شبکه داشته باشید یا کار را به کسی که می دانید بسپارید).

نتیجه گیری

درایوTS-251  با آن که در مقایسه با نمونه های مشابه دیگر قیمت بالاتری دارد، اما در عین حال امکانات زیادی را نیز ارائه می دهد. قابلیت های بسیار گسترده و همچنین امکان شخصی سازی و استفاده از این درایو برای انواع کاربردها باعث می شود تا QNAP TS-251 گزینه ای متمایز از دیگر محصولات مشابه به شمار آید. خروجی تصویر HDMI قابلیت ویژه ای است که شاید نتوان مشابه آن را روی درایوهای دیگر یافت. همچنین سخت افزار مناسب و قابلیت راه اندازی Virtual Machine  نیز باعث شده تا سطح قابلیت های این محصول به شکلی قابل توجه افزایش یابد.

QNAP 251 TS 04

مزایا

 • مجهز به دو پورت شبکه؛
 • سخت افزار قدرتمند؛
 • تعداد زیاد پورتUSB؛
 • رابط کاربری بسیار انعطاف پذیر؛
 • مجهز به فن؛
 • پشتیبانی از هارد دیسک های 5/2 و 5/3 اینچ؛
 • خروجی تصویر HDMI؛
 • امکانات نرم افزاری بسیار گسترده؛
 • دارای نرم افزار موبایل و دسکتاپ.

معایب

 • محفظه های نگهدارنده هارد دیسک فاقد قفل هستند؛
 • عدم استفاده از پایه های سیلیکونی در سینی­های هارد دیسک.

تبلیغات شما :

هر جای ایران که هستید...
ما پشتیبان و مشاور شما هستیم...

 

سامانه مشاوره و پشتیبانی

سازمان ها و ادارات ...

کارخانه ها و شرکت ها ...

 

تا راه اندازی و نگهداری از

سرویس های شبکه شما ...

با ما در تماس باشید ...

 

تلفن: 33241269-13

تلفن: 33260041-13

ایمیل: info@hiva-network.com

محصول ویژه برای شما

در جستجوی محصول آموزشی خاصی هستید اما هرچه جستجو می کنید آن را نمی یابید ؟

به ما بگویید...